Śmiertelny wypadek w Czeladzi. Zginął 85-letni kierowca skutera [ZDJĘCIA]

Tragicznie zakończyła się jazda 85-latka skuterem. We wtorek kierowca jednośladu zginął na ulicy Wiejskiej w Czeladzi, próbując wyminąć inny pojazd.

Tragiczny wypadek w Czeladzi – fot. KPP Będzin

Do wypadku doszło we wtorek na ulicy Wiejskiej w Czeladzi w godzinach popołudniowych. Jak ustalili policjanci z będzińskiej drogówki, 85-letni mieszkaniec Będzina jadący skuterem, wykonując manewr omijania innego pojazdu, wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus komunikacji miejskiej. W wyniku uderzenia kierujący jednośladem poniósł śmierć na miejscu.

 

 • Kubisos

  Tragedia dla rodziny i dla kierowcy autobusu.

  Ale niestety to obrazuje jak jeżdżą kierowcy skuterów.
  Często są to ludzie, którzy nie mają pojęcia o Kodeksie Ruchu Drogowego. Kiedyś była karta motorowerowa, a teraz wystarczy dowód osobisty. Sam niejednokrotnie “uciekalem” przed skuterem…

 • Goloos

  Przywrócić karty Rowerowe i Motorowerowe. Policjanci powinni machać lizakiem tak samo przed rowerem i skuterem jak przed autami.

 • Brezen

  Przecież formalnie karty motorowerowe są nadal, tyle, że nie obowiazaują one osób pełnoletnich.
  Natomiast ponoć od 2013r ma wejść prawo jazdy kategorii AM właśnie na skutery i motorowery, jednak i tak nie obejmie to tych, którzy mają już 18 lat, bo prawo nie działa wstecz.

 • Fazi

  Ja myślę że w takim wieku kierowanie jakimkolwiek pojazdem powinno być zabronione…