Orion na Zagórzu zmieni się w centrum handlowe [Wizualizacje]

Znajdujący się na skrzyżowaniu Alei Księdza Franciszka Blachnickiego i Braci Mieroszewskich pawilon przechodzi gruntowną modernizację. Wkrótce budynek stanie się nowoczesną galerią handlową. Orion ma na nowo odmienić wizerunek dzielnicy.

Orion w czasach świetności był centrum handlowym dzielnicy. To tu mieszkańcy zaopatrywali się we wszystkie najpotrzebniejsze produkty. Z czasem rola budynku się zdezaktualizowała. Nie bez znaczenia były zaniedbania i brak odpowiednich modernizacji. Teraz choć nadal funkcjonują w nim sklepy, banki, i lokale gastronomiczne nie zachęca do odwiedzin.

– Wieloletnie zaniedbania doprowadziły do obecnego stanu budynku. Mieliśmy dwa rozwiązania. Albo sprzedać pawilon, albo go wyremontować. Na pierwszy krok nie było zgody spółdzielców. Na drugie nie mamy środków. Pozostało znaleźć kompromis. Tym okazała się wieloletnia dzierżawa – wyjaśnia Maciej Adamiec, prezes SM Hutnik, właściciela pawilonu.

Chętnym do zainwestowania w Orion okazała się spółka z Rzeszowa, która prace remontowe rozpoczęła kilka miesięcy temu.

- Funkcjonujący tu wcześniej obiekt handlowy nie spełniał naszych standardów. Dlatego zostanie poddany gruntownej modernizacji, odnowiona zostanie elewacja zewnętrzna, pomieszczenia handlowe i magazynowe. Zamontowane zostaną schody ruchome. Andrzej Raus, specjalista ds. marketingu FRAC Delikatesy.

Oprócz sklepu z artykułami delikatesowymi w nowym Centrum Handlowym Orion znajda się pomieszczenia na aptekę, drogerię, butiki, pizzerie, kawiarnie, a także usługi. Dodatkowo jeśli uda się przenieść znajdującą się za budynkiem hydrofornię, powstanie parking na kilkanaście pojazdów.

Termin zakończenia prac na razie jest nie znany. W Sosnowcu FRAC prowadzi obecnie trzy sklepy: przy ul. Norwida, Legionów i Koszalińskiej.

 • Monika

  Mamy tak wiele marketów w pobliżu, myślicie, że jak powstanie kolejny to będą większe zarobki ? Nie, nie będą.. Wydacie tylko pieniądze… Tuż obok jest E-Leclerc, targ oraz spory market w pobliżu Przychodni… Po cholere stawiać kolejny? Wyobrażacie sobie, że wszyscy pozostawią tamte sklepy i polecą do waszego? Nic tylko pogratulować inteligencji.

  • http://www.pirrllotthop.redcart.pl Krystian

   Moniko, właśnie na tym to polega, aby była konkurencja. Biznes stawia się tam, gdzie masz pewność że przyjdzie klient, a gdzie indziej starać się o takiego klienta jak nie w miejscu gdzie Ci klienci już są? Pozdrawiam miło ;)

 • http://www.facebook.com/dawid.koza Dawid Koza

  Chcemy dobrą dyskotekę na zagórzu a nie kolejny sklep spożywczy

 • Janina

  Kolejny niepotrzebny moloch… Sklepy może będą miały utargi ale przez pierwszy miesiąc (bo nowość i ludzie pójdą obejrzeć, a w dodatku FRAC jest najdroższym dyskontem)… Po prostu kolejny tragikomiczny pomysł włodarzy naszego miasta… Jednak lepiej byłoby chyba jakby wpakowali te pieniądze w zabytkową szwalnię, którą mają wyburzać a nie postument z czasów komuny… Bravo…

 • Daniela

  Świetny pomysł, w końcu obskurny Orion zmieni się, i z przyjemnością  będzie się tam robić zakupy. Mogę się założyć, że Moniko jako pierwsza będziesz stała w kolejce po wędliny we Fracku. I wcale nie mówię tego złośliwie. Pozdrawiam.

 • Leno

  To będzie bardziej Plazę przypominać niż zwykły supermarket. 
  FRAC będzie zajmować jedynie niewielką część budynku. 
  Sklep jest droższy niż targ czy dyskonty, ale ma inną jakość. 
  Np. mięsa, serów czy ryb. 

 • Twari

  Ale w czym problem? To FRAC wydaje kasę na remont, nie miasto. Skoro chce – tylko się cieszyć, bo zniknie kolejny obskurny moloch. No nie tyle zniknie co zostanie bardzo fajnie odnowiony. Więc zastanówcie się może 5 razy zanim wystukacie coś na tej klawiaturze…

 • Twari

  Szkoda że ARL nie potrafi znaleźć podobnego inwestora by  odbudować SuperMarket na Teatralnej. To jest niezrozumiałe. Lokalizacja niemal wymarzona. No ale z betonem ciężko się negocjuje.

 • Fix-anonimus

  ORION to nazwa prywatnego sklepu w budynku pawilonu handlowego, a nie całego centrum handlowego.Autor tego artykułu niech dołoży trochę starań o rzetelność!

 • mieszkanka

  Ja uważam ,że to świetny pomysł , pewnie woleliście jak był tam spożywczak który wyglądał jak z czasów komuny , obleśna masarnia i kilka sklepików w których nic nie było . Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził .Ważne , że obskurny orion nie będzie już straszył swoim wyglądem i wreszcie może znikną żule , którzy wystawali tam notorycznie.

 • Bgtgb

  Nareszcie- na górze ciucholand, dalej chińczycy- nic porzadnego…Nie mogą być sklepy z ciuchami porzadnymi dla dorosłych, bo dla młodziezy do pełno jest, a my po 50 -tce nie mamy gdzie kupować. Na to czekam…

 • gosia

   fakt masarnia byla oblesna a w dodatku smierdzialo..czy to dobry pomysl z centrum handlowym  ?przynajmniej powstana nowe miejsca pracy .

 • Laptopus

  dyskoteka już była i pierwsza mordownia na Zagórzu ,że się tam przjśc nie dało

 • BMC

   Może jakiś inwestor stworzyłby w tym kompleksie również jakiś klub bilardowy, coś a’la Falcon na Gospodarczej? Już nie mówię o kręgielni:D Na Zagórzu sporo młodzieży i ludzi w średni wieku, więc na pewno takie miejsce w pobliżu blokowiska (gdzie można zabrać dziewczynę, żonę czy z kumplami posiedzieć przy piwku i pograć w bilard) by sie przydało!

 • MM

  Czy ktoś wie co poza frakiem ma tam być? tzn jakie sklepy?

 • mieszkaniec bloku obok

  I bardzo dobrze!! To będzie oficjalny koniec PRL-u!! A Monika niech sobie lata przez “autostradę” do e-leclerc, albo 15 minut w jedną stronę do biedronki, a powrót z siatami!! :)

 • Agnieszka

  Sorry ale według mnie E-LECLERC też jest drogim sklepem poza tym nie przesadzajmy może nie będzie aż tak źle z cenami dziś za wszystko trzeba płacić ciężkie pieniądze a na złotówce w tą czy w tą się jeszcze nikt nie wzbogacił ani nie zbiedniał.
  Plusem jest to że przynajmniej dzielnica się odmieni … nareszcie i jeśli będzie to wyglądać tak jak na zdjęciu no to szacun jak dla mnie bomba.
  Bloki powinni jeszcze odnowić… wszystkie na BMC nie tylko nr.26 wtedy w końcu by to jakoś wyglądało.

 • Karol

  Nie miasto załatwiło inwestora tylko SM Hutnik.
  Sklepów podobnie jak w galeriach będzie sporo. Takie jakie się zgłoszą do Fraca.

 • kasia

  hmm ,jak to przedstawiciele SM HUTNIK i RT INVEST zgodnie ze sobą współpracują:]najpierw Frac na koszalińskiej potem na Orionie.dlaczego mam takie odczucia ,że zyski idą do prywatnego portfela?
  mamy małe zagórskie królestwo,a kto zna króla ten ma dobrze:]
  :] odwiedziłam ostatnio lombard na Blachnickiego ,i tu niespodzianka -nowy własćiciel:]miły ,a jakże.a na “łąkach”drugi lombard -a tam pan ,co prowadził lombard na Blachnickiego.Ups konieczna zmiana miejsca???
  niewielu jest tak wścibskich jak ja,ale uważam że to dziwny zbieg okoliczności ,że nowy najemca też prowadzi lombard-przędzie na opinii poprzednika -a ta była ok.
  hmm ,ciekawe czy to znajomi władzy zagórskiej?

 • havjdghv

  Czy ktoś wie czy szukają tam kogoś do pracy???

 • ojej

  najpierw poczytaj o pracy we frac-u , a potem zastanów się , czy chcesz tam pracować.
  No i gdzie ten remont , bo poza częściowym dociepleniem nic więcej nie widać.
  Wałek tam zrobili , taki sam jak na koszalińskiej , gdzie Hutnik sprzedaje pawilon Frac-owi.
  http://lokator.manifo.com/blog/pawilon-dla-frac-a

 • punia

  Nie idź pracować do fraka.. masakra.. wszystko musimy kupować z własnych pieniędzy (nożyczki, ściereczki i inne duperele). A premie to tylko fikcja.. Najgorszy sklep, pracownik tam to dno.. traktowany najgorzej jak się da… wiem co mówię, bo tam pracuję, niestety.. nie mogę znaleźć innej pracy :(