Reklama


To było huczne święto miasta

W miniony week­end mia­sto miało swoje święto. Z tej oka­zji uli­cami zawład­nęła sztuka, a park zapeł­nił się miło­śni­kami muzyki. W tym roku orga­ni­za­to­rzy zadbali o to, by każdy zna­lazł coś dla siebie.

To było huczne święto miasta

To było huczne święto miasta

- Oka­zało się, że tema­tyczne Dni Sosnowca to był bar­dzo dobry pomysł, gdyż zarówno środo­wi­sko hip-hopowe, w połą­cze­niu ze Sztuką Ulicy, jak rów­nież środo­wi­sko, które dobrze odnaj­duje się przy muzyce elek­tro­nicz­nej, było usa­tys­fak­cjo­no­wane. Był to dobry wybór, by posta­wić na te style muzyczne. Każdy, kto był na kon­cer­cie Abra­dab czy L.U.C.-a widział jak publicz­ność pozy­tyw­nie reaguje. Jed­nak sobota prze­szła nasze naj­śmiel­sze ocze­ki­wa­nia. Duet Kalwi i Remi ścią­gnął do Parku Sie­lec­kiego kil­ka­na­ście tysięcy osób. Nato­miast zakoń­cze­nie to czas na wyci­sze­nie w roc­ko­wym stylu, ale dla całych rodzin. Zespół Bra­cia repre­zen­tuje naprawdę wysoki poziom, nato­miast Raz Dwa Trzy to gwiazda, któ­rej nie trzeba nikomu przed­sta­wiać – pod­su­mo­wy­wał święto mia­sta Paweł Dusza, naczel­nik Wydziału Kul­tury sosno­wiec­kiego magi­stratu.
I fak­tycz­nie, kto pod­czas Dni Sosnowca poja­wił się w parku zoba­czył, że tego­roczna impreza przy­cią­gnęła ogromną rze­szę miło­śni­ków muzyki. Czy to hip-hop, czy elek­tro­nika, czy też rock fre­kwen­cja nie malała poka­zu­jąc, że nie warto kie­ro­wać oferty dla wszyst­kich, a należy sku­pić się na tym, czego chcą miesz­kańcy. Nie bez zna­cze­nia był rów­nież dobór arty­stów. Defe Defe, Kaees & Szah i Bia­ły­kome, Natu­ral Mystic, L.U.C., Pyy­Ky­Cy­Ky­TyPff, Abra­dab, Dj Sia­sia, Dj’s Toshi­bana Bro­thers, Kalwi & Remi, Goorla, Muario­lanza, Bra­cia i Raz Dwa Trzy zaspo­ko­ili naj­bar­dziej wybredne gusta. Nic więc dziw­nego, że jak zapew­nia Dusza w przy­szłym roku kon­wen­cja imprezy i podział na różne style muzyczne będzie utrzymana.



Twoje Zagłębie © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone