Reklama


Nowe samochody dla dąbrowskiej policji. Czy będzie bezpieczniej?

Począ­tek roku przy­niósł dary dla poli­cjan­tów z Dąbrowy Gór­ni­czej. Zyskali oni cztery nowe nie­ozna­ko­wane pojazdy, które będą „peł­nić służbę” na tere­nie miasta.

Nowe samochody dadzą przewagę nad perzestępcami

Nowe samo­chody dadzą prze­wagę nad prze­stęp­cami – Fot. DG

- W naszej pracy wyko­rzy­stu­jemy pojazdy róż­nego typu. Nie­zbędne są też samo­chody „nie­umun­du­ro­wane”, jak my je nazy­wamy, czyli takie, które z zewnątrz wyglą­dają jak pojazdy cywilne. Takie auta dają nam prze­wagę nad prze­stęp­cami – wyja­śnia asp. Mariusz Misz­czyk, ofi­cer pra­sowy z MKP Dąbrowa Gór­ni­cza. Cztery nowe pojazdy dla dąbrow­skich poli­cjan­tów na pierw­szy rzut oka nie róż­nią się od zwy­kłych samo­cho­dów. Co prawda wypo­sa­żone są w koguta i radio­sta­cję umoż­li­wia­jącą łączność, jed­nak zamon­to­wane zostały tak, by z zewnątrz nie dało się ich zauwa­żyć. – Nie jest tajem­nicą, że wyko­rzy­stu­jemy cywilne radiowozy.

Miesz­kańcy szybko jed­nak dowia­dują się, jakie to są, znają tablice reje­stra­cyjne, dla­tego nie chcemy mówić, jakie to pojazdy, a wspo­mi­namy tylko, że to ame­ry­kań­ski kon­cern. Nie­długo nie będą już tajem­nicą, tak jak np. Vec­tra wyko­rzy­sty­wana przez naszą dro­gówkę – dodaje Misz­czyk. Zakup samo­cho­dów moż­liwy był dzięki wspar­ciu dąbrow­skiego magi­stratu. Prze­zna­czył on połowę środ­ków. Pozo­stałe dwa kupiono ze środ­ków poli­cji. Zakup aut to kolejna forma pomocy od urzędu dla dąbrow­skich stró­żów prawa.



Twoje Zagłębie © 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone