Dni Sosnowca 2014: Imprezy zostają w Sielcu, ale jest mniej pieniędzy [ZDJĘCIA]

Nieważne, że zima dopiero przed nami – my już myślimy o wiosenno-letnich imprezach plenerowych. Twoje Zagłębie ma dla swoich czytelników pierwsze informacje o Dniach Sosnowca 2014.

Dni Sosnowca 2013 - fot. PL

Dni Sosnowca 2013 – fot. PL

Wiadomo już, że tegoroczne Dni Sosnowca tradycyjnie potrwają 3 dni i odbędą się w pierwszy weekend czerwca – od 6 do 8. Po eksperymencie sprzed 2 lat, impreza nie wraca na Kresową. – Dni Sosnowca zostają w Parku Sieleckim. Podnieśliśmy znacznie bezpieczeństwo w tym miejscu, każdorazowo ogradzając teren imprezy masowej, a także monitorując przebieg imprezy, co m.in. Policja oceniła bardzo pozytywnie – mówi nam naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, Paweł Dusza.

Na razie nie wiemy, kto pojawi się na scenie. – Artystów poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, który ogłosimy lada moment. Niestety, finanse w tym roku będą mniejsze, ale postaramy się każdego dnia zapewnić mieszkańcom przynajmniej jedną artystyczną gwiazdę – dodaje naczelnik.

Wiadomo jedynie, że jeden z dni będzie odnosił się do 25. rocznicy pierwszych po Okrągłym Stole wyborów. – Będzie 25. rocznica wyborów w 1989 roku i sławnego expose premiera Mazowieckiego. Chcemy, aby jeden dzień upłynął pod hasłem wolności i demokracji. Na pewno uda się przygotować katalog artystów odpowiadających tej tematyce. W 2010 roku na Dniach Sosnowca jeden dzień odbył się pod hasłem “Wolność, kocham i rozumiem”, a na scenie pojawili się artyści związani z ruchem wolnościowym w latach 80-tych. Warto to powtórzyć – mówi naczelnik. W trakcie imprezy nie zabraknie też zagłębiowskich artystów.

Tak bawiliście się w ubiegłym roku.

Powiązane posty

 • sosnowiczanin

  Dosc ze nic się nie dzieje w sosnowcu to i nawet dni sosnowca będą biedniejsze.To miasto w ogole zyje ?To jest jakas paranoja.Ale w tym roku wybory i mam nadzieje ze wielu odkleji się w końcu od stolka.

  • Felix

   Jak komuś nic nie pasuje to mówi, że się nic nie dziele. Akurat oferta kulturalno-rozrywkowa jest bogata w Sosnowcu.

   • sosnowiczanin

    Chyba masz 60 lat jaka oferta rozrywkowa? wymien choć kilka nawet sylwestra nie potrafią zorganizować porządnego jakiegoś pseudo dj wstawia i to wszystko.Zawsze pieniędzy na nic nie ma ,może niech mniej kradna to będą.

 • gonzo

  Coraz bardziej daremne są te Dni Sosnowca. Bierzcie przykład z Będzina lub DG! A nie znów jakaś Mela Koteluk lub inne badziewie

 • atoja

  Kce dr. Misio i Kim Novak

 • olaf

  byłem i prawie deptałem ludzi. Tej muzyki nie dało się słuchać. Brud w zasadzie nie było gdzie śmieci wyrzucić. No i te stragany i piwsko wszędzie. Nie można było zaprosić jakiegoś big bandu albo muzyków ze szkoły muzycznej? a nie jakieś szarpidruty